12 postów w tym temacie

Kilka słów o aplikacji :)

 

519623262.jpg
 

Osu! To bezpłatna gra rytmiczna przeznaczona na platformę PC. Początki gry sięgają roku 2007, od tego czasu program został mocno rozbudowany, posiada wiele trybów i opcji dostosowania rozgrywki do własnych preferencji. Istotą gry jest uruchamianie wybranych utworów muzycznych za pomocą zaprojektowanych w tym celu map (beatmap). Mapy utworzone są za pomocą różnego rodzaju punktów, które są oznaczone kolorami i odpowiednio ponumerowane. Istotą gry jest kliknięcie w odpowiedni punkt na mapie w czasie kiedy pojawia się wokół niego osobny okrąg. Brzmi banalnie?

 

Gra przewiduje 5 osobnych poziomów trudności z których każdy ma dwa stopnie. W zależności od wybranego poziomu, na mapie będzie więcej punktów, które musimy oznaczyć, a czas w którym będzie to wymagane będzie coraz krótszy. Żeby ukończyć pojedynczy utwór musimy utrzymać skuteczność na określonym poziomie, który dla każdego poziomu trudności jest coraz wyższy. Warto dodać, że za każdym razem kiedy skuteczność kliknięć spadnie na kilka sekund poniżej wymaganego poziomu gra przerwie muzykę i całą mapę musimy powtarzać.

 

Docelowo gra przewiduje, że kliknięcia będą wykonywane za pośrednictwem myszy. Możemy również ustawić mapy w taki sposób, że oznaczenie punktu będzie wymagało najechania kursorem myszy na odpowiedni punkt i naciśnięcie wybranego przez nas klawisza. Dodatkowo całe zadanie możemy sobie utrudnić na wiele sposobów np. zaciemniając ekran. W bazie programu znajdziemy wiele utworów, które możemy pobrać, żeby zmagania z programem uczynić przyjemniejszymi.

 

Warto również zaznaczyć, że gra posiada swoisty system punktacji za wykonane działanie. Im lepiej wpasujemy się w wymagany moment kliknięcia, tym więcej punktów zostanie nam przyznane. Swoje wyniki możemy na bieżąco porównywać z rankingiem najlepszych graczy w trybie online, który jest osobny dla każdego utworu a nawet mapy.

 

 

Osu! a inne gry :)

 

519623277.jpg
 
 

 

Technicznie rzecz ujmując obie gry mają ze sobą więcej wspólnego, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Rozgrywka sprowadza się do najechania kursorem na odpowiednie miejsce i naciśnięcie klawisza bądź przycisku myszy w odpowiednim momencie. Jest to ważne w każdym aspekcie gry i zapewnia wymagana kontrolę nad działaniami bohatera. Przechodzimy więc do bardzo istotnego elementu, który określa poziom naszej gry - koordynacji. Jeśli nie nadążamy zmieniać położenia kursora myszy w stosunku do tego co widzimy w grze na starcie jesteśmy w gorszej pozycji.

Osu! pozwala na poprawę koordynacji pomiędzy sygnałami odpieranymi wzrokowo i słuchowo a działaniem naszych dłoni na urządzeniach wejściowych komputera. Najważniejszym elementem jest tempo w jakim jesteśmy w stanie zareagować na wydarzenia widoczne na ekranie, więc warto sprawdzać różne mapy na poszczególnych poziomach trudności, żeby po uzyskaniu perfekcji w danym obszarze rozwijać refleks na innych polach. Warto zaznaczyć, że mapy są tworzone przez społeczność. Za każdym razem kiedy mapa przeznaczona dla jednego utworu przestaje stanowić wyzwanie, możemy pobrać jej inną wersję.

 

Źródło: http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1380&PART=99156

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O lel nauka tego jest chyba ciezka albo po opisie sie tak zdaje XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra głupia nie polecam a szczególnie nie polecam uzytkownika ola6668.

 

a tak serio nie umiem w to grac XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.